Bankalar

Denizbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank EFT İptali Nasıl Yapılır? Denizbank EFT iptal etme işlemleri için başvuru aşamaları nelerdir? Denizbank üzerinden gönderilen EFT iptal edilir mi? Sizlere şimdi bu yazımızda Denizbank EFT İptal etme işlemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ülkemizin en çok portföyü olan bankalardan birisi Denizbank olmuştur. Bu sebeple banka 7 gün 24 saat sürekli olarak işlem yapmaktadır. Denizbank EFT işlemleri ile birlikte istediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz. Yalnız EFT gönderimi yaptığınız zaman sıkıntı olacak bazı durumlar vardır. Eğer para karşı tarafa gittiyse bu işlemi iptal edemezsiniz. Eğer yanlış hesap yazdığınız için EFT iptali yapmak istiyorsanız, EFT yanlış hesap olduğu için 1gün sonra tekrar paranız sizin hesabınıza yatacaktır. Ama bazı durumlarda da EFT iptali yapabilirsiniz. Şimdi sizlere Denizbank EFT İptali Nasıl Yapılır? bunun detaylı bilgilerini verelim. Yanlış EFT Ne Zaman İade Edilir? yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi almanız mümkündür.

Denizbank EFT İşlemleri İptal Etmek İstiyorum

Siberbank tarafınca satın alınması akabinde her geçen gün şubesiz bankacılık işlemleri ile ilgili yepyeni çalışmalara imza atan Denizbank; bununla beraber geliştirdiği Açık Deniz adlı web bankacılığı ile de müşterilerinin tüm gereksinimlerine cevap vermeye iş koşturmacasındadır. Bunlar içinde EFT – havale işlemleri, hesap açma kapama, yatırım hesabı, kredi kartı başvurusu – ödemesi – detaylı görüntüleme, kredi başvurusu, vs. Daha birçok işlem mevcuttur.

Bugünkü yazımızda bu işlemlerden birisi olan EFT işlemi ile ilgili olarak; Denizbank EFT iptali nasıl yapılır sizlere adım adım anlatmaya çalışacağız.

EFT iptalinde izlenecek yol birazcık da paranın karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığı yahut EFT iptali için ne kadar acele hareket geçildiğine nazaran değişecektir. EFT işleminin iptalinin gerçekleştirilebilmesi için en süratli şekilde Denizbank Alan birey Hizmetleri numarası olan 0 850 222 08 00 nolu telefonu aramak gerekiyor. Şubelere gitmeye ya da başka bir platform üstünden bank yetkilileri ile irtibata geçmeye gerek kalmamıştır. En kısa çözüm satın alan hizmetleridir. Acil etmemizin sebebi ise; EFT işlemlerinin gelişen teknoloji yardımıyla artık bir tek 15 – 20 dk içinde tamamlanan bir para transferi olmasıdır. EFT iptali yapmak istediğimizde satın alan hizmetleri ile en kısa içinde irtibata geçmek; para iade süremizin en aza inmesi anlamına gelecektir. Şimdi sırayla EFT iptalinde karşılaşabileceğimiz senaryolara bakalım.

OKU  Halkbank Pos Destek Telefon

Gönderilen EFT Karşı Hesaba Gitti mi?

Bu durumda maalesef işler daha zorlaşacak ve süreç daha da uzayacaktır. Bunun sebebi ise; bankanın karşı hesap sahibinden teyit almak istemesidir. Bu senaryo; EFT iptali işlemi için karşılaşılabilecek son olarak senaryodur. Bu durumda Denizbank ‘ı arayıp EFT iptal talebi açmak gerekir. Karşı taraftaki hesap sahibi ile bankası görüşecek, bu kişinin teyit etmesi hemen sonra bankasının da uygun görmesi üstüne Denizbank ‘a haber vererek para iade işlemini yapmış olacaktır.

Karşı Bankanın EFT Havuzundaysa: Bu durumda işler birazcık daha kolaylaşıyor. Şu sebeple para herhangi bir kişiye derhal hemen ulaşmadığı için iadesi daha rahat gerçekleştiriliyor. Bu durumda gene Denizbank alan kişi hizmetlerini aramak gerekiyor. Önlem amaçlı karşı bankanın satın alan hizmetlerini de bir arayarak durumu aktarmanız faydanıza olacaktır.

Denizbank EFT Havuzundaysa: En kolay EFT iptali burada olacaktır. Şu sebeple para sizin hesabınızdan çıkmış ve derhal hemen Denizbank EFT havuzunda bulunmaktadır. Buradan da paranın iadesi için ise; oldukca kısa bir süreniz vardır. Bundan dolayı Denizbank EFT havuzundan çıkmadan muhakkak müşteri hizmetlerine ulaşmalı ve EFT iptal işlemi için talep açtırmalısınız.

İleri Tarihindeki ve Mesai Dışı verilen EFT Emirleri farklıBu tarzda vermiş olduğunuz EFT emirlerinizin iptali için gene ister Denizbank müşteri hizmetlerini 0 850 222 08 00 nolu telefonu arayabilir, isterseniz de Açık Deniz İnternet Bankacılığı veya mobil bankacılığa giriş yapmış olduktan hemen sonra Para Transferleri menüsü altından, derhal derhal gönderilmemiş olan EFT ‘nizin iptalini sağlayabilirsiniz.

Bankadan Kredi Çekmek Kaç Gün Sürer?

EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı