İş ve ParaKredi 303 Haberler

Devletten Pandemi Destek Parası 100.000 TL Veriyor

Devletten Pandemi Destek Parası 100.000 TL Veriyor. Son dakika haberi olarak sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Devletten Pandemi Destek Parası 100.000 TL Veriyor haberimiz ile sizlerde 25 bin ile 100 bin arası pandemi yardım parası alabilirsiniz.

Tüm dünyayı sarsan Covid-19 virüsü, büyükten küçüğe tüm insanlara büyük maddi ve manevi zarar verdi. İnsanlar sağlıklarını korumak için maske, eldiven, dezenfektan gibi aletlerle önlem alırken, devletimiz de mali sıkıntılarda kolları sıvadı. Farklı çalışma tarzları için farklı paketler sunmaya başlayan devlet, kimsenin acı çekmemesi için yeni destek paketlerinin de yolda olduğunu vurguluyor.

Devlet Destekli Esnaf Kredisi Veriliyor

Açıklanan ilk paketlerden biri, en geç 1 Nisan 2020 tarihinden önce özel şirketlerini açan tüccarlara üç kamu bankası tarafından verilen 25.000 TL tutarında destek kredisi imkanı. Bu destekten yararlanmak için Halk Bankası İnternet şubesinden başvuru oluşturabilirsiniz. Devlet bankaları da; Ziraat Bankası ve Vakıf Bank’a da aynı şekilde başvurabilirsiniz.

Online başvuru yapmanın nedeni, bankalarda olası bir kalabalıktan kaçınmaktır. Bu sayede virüsten uzak dururken kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzdan sonra bir onay veya ret mesajı alacaksınız. Başvurunuz onaylanırsa size randevu verilecektir. Randevu tarih ve saatinde başvurduğunuz banka ile iletişime geçerek kredinizi alabilirsiniz.

İşçi Destek Paketi Başladı

Esnaflardan sonra en çok krediye ihtiyaç duyan sektör emek sektörüdür. Devlet, işlerinin uzun süreli kapanması nedeniyle maaşlarında gecikme yaşayan çalışanlara ve hatta bu süreçte işsiz kalanlara 10.000 TL’ye kadar kredi seçenekleri sunuyor ve işten çıkarmaların yasaklanması için çalışıyor.

Kredinin ihtiyacı olanlara ulaşması için, başvuru sahiplerinin bir takım şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Öncelikle düzenli geliri olanlar kredi başvurusunda bulunabilirler. O halde istenen şart, ailenin toplam gelirinin 5.000 TL’yi geçmemesidir. Örneğin dört kişilik bir ailede iki kişinin çalıştığı ve bu iki kişinin toplam maaşının 5.000 TL’yi geçmediği varsayılırsa, o aile kredi desteği için başvurabilir. Bu noktada, bir aileden yalnızca bir kişinin bu krediye başvurabileceği unutulmamalıdır. Aksi takdirde kredi onaylanmayacaktır.

OKU  2020 Elazığ Evde Ek İş İlanları Başvuru

Kredi Ödemeleri Nasıl Olacak?

Kredi kullanmak isteyen vatandaşların kafasını karıştıran en önemli soru kredilerin geri ödenmesidir. Bunun normal tüketici kredilerinden farklı bir kredi olduğunu unutmayalım. Ülkemizi de etkileyen pandemi nedeniyle halkın ihtiyaçlarını karşılamak ve refahını korumak için hazırlanmış devlet destekli kredilerdir. Tam da bu nedenle paketler, özellikle geri ödeme konusu dikkate alınarak kamuoyuna sunulmuştur.

10.000 TL’ye kadar kişisel destek için sunulan kredinin geri ödemesi; ödünç verildiği tarihten 6 ay sonra başlar. Bu sayede krediyi kullananlar 6 ay boyunca kredi endişesi duymadan işlerini ve sağlıklarını korumaya kolayca odaklanabiliyor. Faiz oranları çok makul. Sabit faiz uygulanmaktadır ve bu oran 0,49 TL’dir. Taksit seçenekleri de insanları güldürerek 36 ay olarak belirlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı