Kredi 303 Haberler

Dünyanın En Zengin 10 Milyonerinin Ne Kadar Parası Var? İşte Rakamlar

Dünyanın En Zengin 10 Milyonerinin Ne Kadar Parası Var? İşte Rakamlar… Sağlığın zenginlik olduğu açık bir alıntıdır, ancak servetin tek sağlık olduğunu hiç dinlediniz mi ??

Evet, doğru duydunuz …Bugün, size zenginliğini halktan saklayan en varlıklı insanların listesini getirdik.

10 Isabel Dos Santos

Isabel dos Santos, Afrika’nın en zengin kadını 3.6 milyar dolar değerinde. Angola’nın eski Başkanı Jose Eduardo dos Santos’un 2017 sonbaharında istifa eden en büyük kızı. Forbes, 2012 yılında net değerini 500 milyon dolar civarında tahmin etti. Geçen yıl net değeri 3 milyar dolara yükseldi. Jose Eduardo dos Santos, Angola’nın devlet petrol şirketi sonangol’un başını Haziran 2016’da yaptı, ancak Angola’nın yeni başkanı onu Kasım 2017’de bu rolden kaldırdı. Forbes tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ısabel’in babası bir Telekom şirketi ve birkaç banka da dahil olmak üzere birçok Angola şirketindeki hisselerine transfer oldu.

9 Kim Jong Un

Kim Jong Un’un hesabının net değerinin yaklaşık 5 milyar dolar olduğu söyleniyor. Kuzey Koreliler yılda ortalama 1800 dolar kazanırlar , bu yüzden bu değeri karşılaştırdığımızda, büyük olanı. 2103 yılında, bu zenginlik keşfedildi ve Amerika ve Güney Kore duruma müdahale ettiğinde, Kim Jong Un ve ailesinin tüm dünyada 200 yabancı banka hesabına dağıtarak paralarını sakladığını buldular. Bilinen nedenlerden dolayı, ünlü diktatör, servetini açığa çıkarma riskini göze alamaz, çünkü ona karşı ciddi bir çatışmaya yol açacaktır. Kim Jong un liderliği çoğunlukla korku ve beyni yıkanan insanlar ile anılmaktadır. Hayatları boyunca karanlıkta tutulurlar, dünyada neler olup bittiğine dair hiçbir fikirleri yoktur.

8 Bashar Al Esad

Suriye şirketlerinin neredeyse %60’ının Kralı Beşar en güçlü adamlardan biridir . Birkaç yıl önce Suriye’deki savaş zirvedeyken. Amerika Rusya Fransa ve Beşar, daeş’i ortadan kaldırmaya çalışan ülkenin yıkımına topluca katkıda bulundu. Net değerinin 1-1.5 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor, ancak bu sadece dünyaya gösterdiği zenginlik. Gerçek rakam bunun ötesine geçiyor. Bunun arkasındaki sebep, bilinmeyen ve farklı işlemlerle gelen hesaplama bağlamında gider. Ancak kaynaklar servetini yaklaşık 120 milyar dolara çıkardı.

OKU  Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur? Kim Öder?

Servetinin çoğu, finansal kuralların o kadar sert olmadığı, denklemin içine birkaç büyük şirket eklediği Hong Kong ve Rusya’ya bağlı ve hiç kimsenin bilmediği bu büyük miktarda serveti gizlemek için mükemmel bir formülünüz var. Açıklama riskini azaltmak için el Esad hiç onun gerçek net değerini ifşa edemez.

7 Hüsnü Mubarak

Bir başka otoriter Diktatör olan Hüsnü Mübarek, Mısır Cumhurbaşkanı olarak 40 yıllık yönetimi sırasında 70 milyar dolar ile 30 milyar dolar arasında büyük miktarda zenginlik topladı. Bu zenginlik diğer Körfez liderleri ile karşılaştırılabilir ama serveti işletmeler veya maaş gelmiş olamazdı. 2007 itibariyle, ayda sadece 808 dolar kazanıyordu. Bu yüzden büyük olasılıkla tüm serveti yolsuzluktan geldi. Mısır hava Kuvvetleri’nde yaptığı süre boyunca, ona milyonlarca kazandı askeri sözleşmeler imzalamak için kullanılır.

Daha sonra, iktidara geldiğinde, oğulları parasını ülkede büyük tekeller yaratmak için kullanacaktı. Onlar başarıyla kara para yıkamak için büyük şirketler babalarının paranın çoğunu yatırım. Şimdi zenginlik onların büyük miktarda yabancı banka hesapları ve çok sayıda offshore şirketlerde oturur.

6 Sultan Hassanal Bolkiah

Burada uğraştığımız şok edici zenginlik türünün kristal berraklığında bir resmini yapmak için, bu Sultan 600’ün üzerinde Rolls-Royce aracının sahibi ve 1788 odalı dünyanın en büyük özel konutuna sahip. Brunei’nin Sultanı ve servetinin çoğu tüm dünyadaki petrol ve gaz satışlarından geliyor. 90’lı yıllarda dünyadaki en zengin kişi olarak kabul edildi ve net değerinin yaklaşık 40 milyar dolar olduğunu tahmin etti.Ama şimdi bu 20 milyar dolara düşürüldü.

Hassanal Bolkiah, yolsuzluğa bağlı olduğu konusunda net bağlantılar olmasına rağmen, büyük miktarda sağlığını saklamakla ilgilenmiyor. Ama tüm dünyada adil bir yatırım payı var. Çoğunlukla gayrimenkul yatırım yaptı ve tekel parçaları gibi mülk satın aldı. Amerika ve İngiltere’de birkaç otel, mücevher franchise ve çok daha fazlası var. En saçma masrafı mı? 21.000 dolarlık saç kesimi.

OKU  E-Haciz Nasıl Kalkar?

5 Suudi Kralı Selman

Sebepsiz yere Suudi Arabistan olarak bilinmiyor. 18. yüzyıldan itibaren ülkeyi yöneten Suud ailesinin adını almıştır. Dünyadaki petrolün çoğunun kendileri tarafından dağıtılması nedeniyle aile 1.4 trilyon dolar değerinde. Ulusal refah programı aracılığıyla 15.000 aile üyesi arasında dağıtıldığı için servetlerini izlemek son derece zor değildir.Ama Suudiler akıllıdır.

Ülkedeki insanlar en iyi imkanları elde ederken, daha fazla zenginlik yaratmalarına yardımcı olacak megaprojeleri başlatmayı başardılar. Suud ailesinin kesinlikle özellikle petrol satışından para yolsuzluk gerçek mal varlıklarına ifşa risk değil. Eğer insanlar gerçeği bilmek zorunda kalırlarsa, muhtemelen öfke ve reformlar talep ederler.

4 Ratan TATA

Ratan Tata – şirketler Tata Grubu Başkanı, ratan Tata şu anda sadece 1 milyar $değerindedir. Ancak, bu onun gerçek net değerini yansıtmıyor. Tata grubu, 28’i halka açık şirketler olan 96 şirketlerini işletmektedir. Bu işletmeler her açıdan yayıldı. Bankacılık, çelik, tekstil, enerji, kimyasallar vb. Ratan TATA’NIN gerçek serveti, şirketler ana şirket TATA sons tarafından yönetildiğinden hesaplanamaz.

Kimin baş sahibi ratan TATA değil, hisselerin %65’ine sahip birkaç Yönetim Kurulu Üyesi? Bu zenginlik Ratan’ın finansal tablolarında değil, eğer net değeri 85 milyar dolar civarında olsaydı, onu Bill Gates ve Jeff Bezos’un hemen yanındaki tüm dünyadaki en zengin 3. kişi haline getirdi. Ratan TATA’NIN, ‘Hindistan’a’ ait olduğu ülke hala gelişmekte olan bir ülke olduğu için büyük hayır kurumları verdiği bilinmektedir. O düzenli olarak daha az ayrıcalıklı hayatını biraz kolay hale hayır şirketlerine bağışladı.

3 Carlos Slim Helu

Bazı kaynaklara göre, Slim 61.2 milyar dolar değerinde, onu dünyanın en zengin 6. adamı yapıyor. Bu Carlos yaklaşık on yıl içinde ilk beş dışarı olmuştur ilk kez. Bazı kaynaklara göre, gerçek net değeri, Meksika ekonomisi üzerinde büyük bir kontrole sahip olması nedeniyle yaklaşık 129 milyar dolara ulaşabilir. 200’den fazla şirketi var.

OKU  Ev Sigortası Fiyatları Nedir?

Meksika Borsası da burada paylaşılacak önemli bir nokta. Orada kayıtlı olan şirketlerin neredeyse %40’ı Carlos Slim Helu’nun kontrolü altında. Büyük bir borsa tekelinden bahset. Carlos parasını hayal edebileceğin her şeye pompaladı. Hastaneler, yollar, oteller, binalar, otomobiller, telekomünikasyon hizmetleri, restoranlar vb.

2 Vladimir Putin

Rusya Devlet Başkanı dünyanın en zengin ve en güçlü adamı ve bazı finansör tahminlerine göre, Bill Gates’ten daha değerli ve Jeff Bezos yaklaşık 200 milyar dolarlık bir değerle birleşti. Servet Putin’in kaynakları dünyanın henüz bilinmemektedir ama bazı dünyanın özelliklerinin büyük payı var diyor. Putin, yatırımcıları şirketlerini kendisine imzalamaya zorlamak için siyasi gücünü de kullanıyor.Bütün bu zenginlik kötü kazanılmış olarak ancak görme, Putin onun tam net değerini ortaya koyamaz. Güvenli tarafta olmak için, Putin offshore şirketlerde parasını gizler, yabancı banka hesapları, ve çoğunlukla gayrimenkul.

1 Rothschild Family

Oğullarının yardımıyla, bankacılık sistemi yakında sınırları aştı ve bugün her ülke Rothschild ailesinin bankacılık sistemini takip ediyor. Aslında ailenin gerçek zenginliğini hesaplamak zordur. Aile asla halka açılmaz ve hayatlarını dünyanın dramasından uzak tutar. Ne de olsa bu kadar servetle neden hesap versinler ki?2 trilyon doların üzerinde bir değerleme ile, Rothschild ailesi dünyanın en zengin ailesi ve aynı zamanda en iyi tutulan servet sırlarından biridir. Her şey, Mayer Amschel Rothschild’in “bankalar”şeklinde ilk finansal sistemi başlattığı 18.yüzyılda başladı.

Kaynak: 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı