İş ve Para

Japonya İş İlanları Başvurusu Nasıl Yapılır?

Japonya İş İlanları Başvurusu Nasıl Yapılır? Japonya'da ne kadar maaş alırım? Japonya iş fikirleri nelerdir? Japonya iş ilanları başvurusu nereden yapılır?

Japonya İş İlanları Başvurusu Nasıl Yapılır? Japonya’da ne kadar maaş alırım? Japonya iş fikirleri nelerdir? Japonya iş ilanları başvurusu nereden yapılır? Sizlere bu yazımızda Japonya iş başvurusu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Sırbistan İş İlanları Başvurusu

Azerbaycan İş İlanları Başvurusu

Japonya işçi alımı yapan en önemli ülkelerden biridir. Geçtiğimiz senenin son aylarında Japonya’da, yurt dışı göçmen işçi alımını hızlandırma imkanı sağlayacak olan yasa tasarısı onaylandı. Bahse konu tasarıda 5 yıl zamanla 350 bin işçi alımı yapılması onaylandı. 2020 itibariyle ortalama 1 milyon göçmen işçi bulunan Japonya göçmen işçi alımı yapacağını açıklayarak ülkede ki artan yaşlı nüfus ve yavaşlayan doğum oranı problemi için bir adım attı. Önceki yıllarda yurtdışı göçmen işçi alımı mevzusunda sert duvar ören Japonya yeni kararla beraber yurtdışına işçi olarak gitmek isteyenleri heyecanlandırdı.

Japonya iş başvuruları ile çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Japonya işçi alımı ve iş ilanları hakkında tüm detayları sayfamızdan bulabilirsiniz. Japonya ülkesi iş için her yıl yüzlerce insan tarafından tercih ediliyor ve çalışma izni alınmaya çalışılıyor. Sizler de verdiğimiz bilgiler doğrultusunda Japonya’de çalışmaya dair tüm gereklilikleri öğrenebilirsiniz.

Daha önce sadece yüksek nitelikli göçmen alımı yapan Japonya artık vasıflı işçilere’de istihdam sağlayacak. Bu kapsamda hemşireyaşlı bakımı, hasta bakıcılığı, çiftçi, inşaat işçisi, hizmet sektörü, restorant ve temizlik işçisi gibi mesleklere önem verilecek ve 5 yıl içerisinde yaklaşık 350 bin göçmen işçi alımı yapılacak. Ayrıca onay alırsanız Japonya işçi vizesi içinde yardımcı oluyor.

Japonya İşçi Alımı ve İş İlanları 2020

  • Japonya çok uzun vakit aralıklarında işçi alımı gerçekleşmektedir. Alacakları işçiler ise genellikle nitelikli elemanlar olmaktadır. Japonya işçi alımı konusunda dünyadaki en sık ve en titiz işlemleri uygulayan ülke olmaktadır. Alacakları işçilere birçok farklı açıdan testler ve sınavlar yapmaktadır. Ustalık seviyeleri ve iş tecrübeleri birçok açıdan test edilmekte ve yapılacak olan sınavlarda çok zorlayıcı işlemler gerçekleşmektedir.
  • Japonya biroldukça ülkeden daha yüksek yaşam standartları sunmakta ve işçiler için de çok farklı avantajlar sunmaktadır. Gerek çalışma zamanları gerekse kazanç durumları oldukça yüksek olmaktadır. Japonya daha çok teknolojik anlamda çalışacak kalifiyeli işçiler aramaktadır.
  • öteki ülkelerde olduğu şeklinde Japonya iş başvuruları da ve işçi bulma firmaları üzerinden yapılmaktadır. Coğrafi olarak oldukça uzak olduğumuz Japonya’da bununla beraber Türk girişimü ile kurulmuş olan sivil toplum örgütleri de bulunmaktadır. Bu sivil toplum örgütleri de iş ve işçi bulma mevzusunda Japonya’da yardımcı olmaktadır. Yardımcı olmaktadır.
  • Japonya’da Çalışabileceğiniz Bazı Şehirler: Fukushima, Hiroshima, Hyogo, Ishikawa, Kagawa, Kagoshima, Kyoto, Miyazaki, Nagasaki, Okayama, Osaka, Tokyo, Yamaguchi, Toyama
  • Japonya uzun süre aralıkları ile işçi alımı yapmaktadır. Sadece Japonya işçi alımı yaparken genel de kalifiyeli eleman alımı yerine getirir. Dünya da işçi alımı mevzusunda en titiz davranan ülke Japonya olur. Japonya işçi alımı sırasında çalıştıracağı kişilere farklı açılardan kontrol ve imtihan uygular. Kişilerin ustalık seviyeleri ve aynı zaman da iş ile ilgili olan tecrübeleri farklı açılardan test edilir. Japonya tarafından yerine getirilen bu sınavlar kişiler açısından oldukca zorlayıcı olan sınavlardır. Aynı vakit da kişilerin Japonca dil yeterliliğine de haiz olmaları gerekir. Aksi şekilde kişilerin çalışmaları için alımları gerçekleştirilmez.
OKU  Banka Müfettiş Yardımcısı Nasıl Olunur?

Japonya İşçi Alımı Hangi Mesleklere Başvuru Yapılır?

Aşağıda listelediğimiz meslek gruplarında deneyimli öncelikli bay, kadın işçi alımı ihtiyacı bulunuyor. Lise veya üniversite mezunu olmanız sizi biraz daha öne çıkaracaktır.

Yaşlı Hasta Bakıcılığı
Hemşirelik
İnşaat İşçisi
Mühendis
Şoför
Mimar
Tekniker
Teknisyen
Makine Mühendisi
İnşaat Mühendisi
Güvenlik Görevlisi
Temizlik İşçisi
İş Makinası Operatörü (Vinç vb.)

Japonya İşçi Maaşları 2020

Japonya asgari ücret doğrusu işçi için verilebilecek minimum maaş çoğu avrupa ülkesindeki şeklinde saatlik hesaplanıyor. Japonya’da saatlik asgari ücret ise 960 Yen’dir. 960 Yen ortalama 55 Türk Lirası etmektedir. şu demek oluyor ki günde 8 saat çalışarak 360 TL ücret alabilirsiniz. Dolar olarak hesaplarsak japonya işçi maaşı saatlik 8,5 Dolar’dır. Bu ücretin bölgeden bölgeye değiştiğini ve minimum miktar bulunduğunu hatırlatalım eğer yüksek vasıflı veya usta sayılabilecek bir pozisyonda çalışırsanız muhakkak daha yüksek maaş alırsınız.

Japonya İş İlanları Nelerdir?

Japonya çalışacak olan kişilere başka ülkelere oranla yüksek bir yaşam standarttı sunmaktadır. Bu durum da çalışacak olan kişiler için büyük bir avantajdır. Hem çalışma zamanları açısından hem de kişilerin kazanç durumları açısından oldukca avantajlı bir durumdur. Japonya işçi alımı sırasında genel olarak teknolojik alanda kalifiyeli eleman almak istemektedir. Japonya iş başvuruları işçi bulma firmaları üzerinden yapılan iş ilanları tarafınca yerine getirilir. Türk girişimü kurulu olan ilk sivil toplum örgütü de Japonya da bulunur. Sivil toplum örgütü kişilere iş bulma ve işçi bulma mevzusunda destek verir. Japonya da kişilerin çalışabileceği birçok şehir yer alır. Kişiler iş ilanlarında nerede çalışacakları mevzusunda bilgi sahibi olabilirler.

Japonya İş müracaat Şartları nedir?

Japonya da işçi hakları ve sosyal haklar oldukca yoğun bir şekilde sunulur. Aynı zaman da Japonya da çalışma süresi ve emeklilik yaşı kısadır. Bu yüzden kişiler Japonya da çalışmak için göç etmeye devam etmektedir. Kişilerin hayalini kurdukları işe Japonya kavuşmalarını sağlar. Bundan dolayı de Japonya tarafınca verilen iş ilanları internetten ve basın yolu ile duyurulur. Bulunan iş ilanlarına başvurmadan önce lüzumlu olan evrakların tamamlanması gerekir. Gerekli olan tüm evrakların tamamlanmasının üzerine iş başvurusunda bulunulabilir. İş başvurusunda bulunmak için iş ilanlarının takip edilmesi gerekir. Bu sayede kişilerin kendilerine uygun olan işi bularak iş başvurusunda bulunma imkanları olur.

OKU  2020 Adıyaman Evde Ek İş İlanları Başvuru

Çalışanlar Ailelerini Japonya’ya Götürebilir Mi?

Çalışanların ailelerini götürmeden önce ikamet statüsüne hak kazanmaları gerekir. İkamet statüsüne hak kazanmaları durumunda çalışanlara beş yıl geçerli olan bir vize verilir. Bu konum ilk grup için geçerli olan bir durumdur. Bu grupta yer edinen kişilerin ailelerini Japonya’ya götürmeleri için izin verilmez. Bu nedenle bu kişiler ailelerini götüremezler. Ancak ikinci grupta bulunan kişiler yüksek vasıflı işçiler olarak belirtilen kişilerdir. Bu kişilere daimi ikamet statüsü verilir. Bu nedenle de bu kişilerin aile üyelerini Japonya’ya getirmeleri için izin verilir. Bu statü de yer edinen çalışanlamış olur rahat bir halde ailelerini de Japonya’ya götürme imkanına haiz olurlar. Japonya iş ilanları için kariyer.Net, yenibiris.Com şeklinde duyuru sitelerini takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı