Kredi Kartı

PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu 2020

PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? PTT Bonus Kredi Kartı Almak İçin Şartlar Nedir? PTT Kredi kartı başvurusu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Son yıllarda özellikle ülkemizde kredi kartı kullanımı bayağı fazla olmuştur. Günlük gereksinimlarımızı, yaptığımız alışverişleri, internet alışverişleri ve bazı ödemelerimizi kredi kartları yardımıyla yapmaktayız. Bankalar da bir çok kredi kartı kampanyası yaparak müşterilerine devamlı fırsatlar sunmaktadır. Ülkemizde ek olarak maksimum kullanılan kredi kartlarından bir tanesi de Bonus kredi kartıdır. Bonus kredi kartı ile meydana getirdiğinız her alışverişte bonus kazanabilir ve bu kazanmış olduğunuz bonusları nakite çevirerek harcama yapabilirsiniz. PTT’de kendi bünyesinde bonus ile antak kalma yaparak PTT Bonus kredi kartı olarak hizmet vermektedir. Tüm öteki bonus kartları ile aynı özelliği olan bu kredi kartına çok basit bir halde haiz olabilirsiniz. Bugünkü konumuzda sizlere PTT Bonus kredi kartı başvurusu 2019 senesinde nasıl yapılır ve bu kartı almanız için şartlar nelerdir bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Bu kredi kartını almış olduğunızda Mastercard özellikli olacağını ve size belirlenen limitler dahilinde kullanacağınızı ihmal etmeyinız.

PTT Kart Nedir?

Gerçek birey posta çeki hesabı bulunanların hesaplarındaki paraları çekebilmelerini, anlaşmalı kurumların ödemeleri ve fatura ödemelerinin yapıldığı ergonomik bir karttır. Yıllık kart aidatı da bulunmamaktadır. Pttkart ile internet üzerinden üç boyutlu secure özelliği sayesinde alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak işsizlik maaşı aldığınızı farz edelim. İşsizlik maaşınız için de sıraya girmenize gerek yok. Pttkart ile pttmatiklerden çekebilirsiniz. Bunun haricinde işsizlik maaşınız genel itibariyle işkur tarafınca ayın 27 si yada 28’i gibi ptt ye yatırılır. Fakat ptt şubeleri sizlere her ayın 1’inde ödemenizi gerçekleştirir. Bu konum sizlerin de canınızı sıkıyorsa o halde ptt karta müracaat ederek hesabınıza yattığı anda maaşınızı çekebilirsiniz.

OKU  Pep Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Kart Başvurusu Nereden Yapılır?

Pttkart başvurusu için; merkez ptt veya ptt şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz. Burada sizlere bir ptt posta çeki hesabı açılacaktır. Ve işlem ücreti olarak 5 TL alınacaktır. (Pttkartınızı kapatacak olursanız bu 5 TL sizlere geri verilecektir.) Ptt şubesinden gerçekleştirmiş olduğiniz müracaat neticenize nazaran averaj bir ay içinde ptt kartınız adresinize gelecektir. Eğer ptt yetkilisi sizi adresinizde bulamaz ise ilgili ptt den almanız için kapınıza not bırakacaklardır. Ayrıca genel itibariyle de ptt yetkilisi sizi telefonla arayarak bilgilendirme de gerçekleştiriyor. Sizin ptt kartınızı almanız için toplam 2 ayınız bulunuyor. Iki ay içerisinde kartınızı almazsanız kart iptal ediliyor ve parçalanıyor. Diyelim ki kartın geldiği süre senelik izindesiniz o zaman da bulunmuş olduğunuz şehirdeki mahalledeki ptt şubesine ptt kartınızı isteyebiliyorsunuz.

PTT Bonus Hakkında

Bonus fırsat ve ayrıcalıklarını sonuna kadar kullanabileceğiniz özel bir kredi kartı diyebiliriz. MasterCard logolu dur. Ptt bonus kredi kartı başvurularını merkez ptt lerde yada ptt şubelerinde gerçekleştirebilirsiniz. Classic(59 TL kesintiı), Gold(66 TL aidatı) ve Platinum(73 TL ödentiı) diye 3 çeşit kart seçeneği bulunmaktadır. Bu kartların ilk yıl ödentiı bulunmamaktadır. Kart ödentiı 2. Yıl itibariyle alınmaya başlanacaktır. Ptt bonus kart hesap kesim zamanı olarak da iki farklı seçenek sizlere sunuluyor. 1.Si her ayın 8’inde, 2. Seçenek ise; her ayın 24’ünde. Çağrı merkezinin iletişim telefon hattı ise 444 1 788 olarak belirlenmiştir.

PTT Bonus Özellikleri

Bu karta haiz olduktan sonrasında kartı kullanmaya başladığınız tarihten itibaren 12 ay herhangi bir kart ücreti talep edilmeyecektir. 12 aydan sonrasında ise yıllık ücretler size yansıyacaktır. Bu yıllık kart ücretleri o senenin verdiği limitler dahilinde size sunulacaktır. Şu an için belirlenen limit 59 lira ile 73 lira arasındadır. Bu almış olduğunız kredi kartı türüne göre değişmektedir.

OKU  Borcu Olan Kredi Kartı Kapatılabilir mi?

PTT Bonus özellikli kredi kartı ile tüm bonus işyerlerine özel kampanyalardan yararlanabilir ve indirimler söz mevzusu ise bu kartınızla yaptığınız alışverişlerde harcama yapabilirsiniz. PTT Bonus Kredi Kartınız çalındığı vakit, kaybolduğu vakit derhal PTT satın alan Hizmetleri 444 17 88 numaralı telefonu aramanız ve kredi kartınızın kaybolup ve ya çalındığını belirtmelisiniz. Kredi kartınız çalındıysa ve 24 saat içinde haber verirseniz harcama yapılan 24 saatteki 150 liralık kısmından siz sorumlu olmayacaksınız. 24 saat sonrasında verdiğiniz bilgilerde sigorta kapsamı haricinde olduğunuz için bu harcamadan siz sorumlu olacaksınız. Bundan dolayı kartınız çalındığında hemen 444 17 88 numaralı telefonu aramayı dikkatsizlik etmeyiniz. Ek olarak şüpheli bir işlem görmüş oldunüz ve kartınızın kopyasının bulunduğunu düşünüyorsanız da bu numarayı arayarak kartınızın iptalini isteyebilirsiniz. Bu durumda mevcut kartınız iptal edilecek ve kredi kartınız yeni basım olarak size verilecektir.

PTT Bonus Şifre İşlemleri Nasıl Oluyor?

Kredi kartı başvurunuzu yaptınız ve kredi kartınız olumlu olduktan sonrasında kurye ile sizin verdiğiniz adreslere teslim edilecektir. Kartınızı aldıktan sonra kullanmak için şifre oluşturmanız gerekir. Bunun için iki yol mevcuttur. Birinci yol 444 17 88 numaralı telefonu alarak şifre oluşturmak, diğer yol ise SMS atarak şifre oluşturmak. Her iki durumda da şifreniz sizin cep telefonunuza SMS ile gelecektir.

SMS ile şifre almak için telefonunuzun mesaj kısmına SIFRE yazıp boşluk bıraktıktan sonra 4 haneli şifrenizi yazıp bir boşluk bıraktıktan sonrasında kartınızın son dört hanesi ile arkada alan 3 haneli cvc kodunu birleşik yazıp 3290’a bildiri atarak şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifre oluştururken ard arda rakamlar ve doğum zamanı gibi şifreler yapmış olursanız kabul olmayacaktır.

PTT Bonus Kredi Kartı Faiz Oranları Nedir? 

PTT Bonus kredi kartının faiz oranları, öteki bankaların Bonus ya da kredi kartlarına gore oldukca düşük. Bakılmış olduğunda, özellikle bu kredi kartı ürününün nakit avans çekmek için biçbilimselş kaftan olduğu söylenebilir. T.C. Merkez Bankası’nın sunmuş olduğu azami gecikme faizlerini kullanan PTT Bonus kredi kartı, aşağıdaki şekildeki şeklinde bir faizlendirme yapmış.

  • Nakit ön ödeme durağan Faiz Oranı: %1,84
  • Alışveriş durağan Faiz Oranı: %1,84
  • Gecikme sabit Faiz Oranı: %2,34
  • Kampanyaları kısa süre içinde hızlı bir şekilde arttırılabilirse, PTT Bonus kredi kartı ürününün; kısa sürede popülerleşeceğini söylememiz mümkün olacaktır. Şimdilerde ise yalnız klasik kullanıcılar bu kartı tercih edebiliyorlar.
  • Siz de, en yakın PTT şubesinden başvurunuzu yapabilir ve karta kısa sürede haiz olabilirsiniz.
OKU  Kredi Kartının Borcu Nasıl Ertelenir?
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı