Bankalar

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma nasıl yapılır? QNB Finansbank sim kart blokesi kaldırmak için şartlar nedir? QNB Finansbank üzerinden sim kart bloke kaldırmak istiyorum. ATM üzerinden bu bloke kalkar mı? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Dijital bankacılık kanalları olan Finansbank ve Enpara internet şubesine giriş yapmak istediğinizde tek kullanımlık şifre gelmiyor ve ekranda sim kart bloke edilmiştir uyarması ile karşılaşıyorsanız, 4.5 G uyumlu yeni sim kartı aldınız veya daha avantajlı imkanlar sunan farklı bir operatöre hat taşıma yapmış oldunız anlamına gelir. Bu sorun ile karşılaşan müşteriler aşağıda açıklayacağımız Enpara/Finansbank sim kart bloke kaldırma adımları uygulayabilir.

Sim kart bloke uygulaması, bankalar ile operatörlerin ortak çalışmasıyla uygulanan ve müşterinin bilgilerini güvende tutma, istenmeyen kişilerin müdahale etmelerini engellemek için aldıkları bir tedbirdir. Farklı bir operatöre numara taşıma yapıldığında veya herhangi bir nedenden sim kart değiştirildiğinde otomatik olarak devreye giren sim kart bloke uygulamasıyla telefona gönderilen tek kullanımlık şifre engellenir ve hesap sahibi blokeyi kaldırana kadar tek kullanımlık şifre alınmaz. Oldukca sıradan olan sim kart bloke kaldırma işlemi QNB Finansbank biroldukça alternatif seçenek sunmaktadır, bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

QNB Finansbank Şubeler ile SIM Kart bloke kaldırma

QNB Finansbank sim kart bloke işlemiyle karşılaşan müşterinin kullanabileceği yöntemlerden biri banka şubeleridir. Tek kullanımlık şifresi bloke olan müşteri banka şubelerine şahsen giderek müşteri temsilcisi yardımıyla sim kart blokesini kaldırarak tek kullanımlık şifre alımını aktif edebilirler. Bu işlem zamanı kısıtlı olan müşteriler için çok tercih edilir bir yöntem değildir.

OKU  Akbank Emekli Promosyon Veriyor. Hemen Başvurun

QNB Finansbank Telefon Bankacılığı ile SIM Kart bloke kaldırma

QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma için kullanılabilecek yöntemlerden bir diğeri 7/24 bankacılık hizmetinin verildiği telefon bankacılığıdır. Sim kart bloke olduktan sonra sisteme kayıtlı cep telefonuyla 444 0 900 veya 0850 222 0 900 numaralarından QNB Finansbank Telefon Şubesi aranarak işlem menüsünden Şifre İşlemleri >  Şifre Blokesi Kaldırma işlem adımları takip edilerek sim kart bloke kaldırılır.

QNB Finansbank İnternet ile SIM Kart bloke kaldırma

QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma için bankanın resmi internet sayfasında sunulan şifre işlemleri kullanılabilecek bir diğer yöntemdir. Sim kart bloke olduktan sonra “QNB Finansbank Finans Şifre” işlemleri sayfası > Sim kart bloke kaldırma > Kredi kartı / Banka kartı seçimi > bilgi girişi işlem adımları uygulanarak internet sayfası kullanılarak sim kart bloke kaldırılır.

QNB Finansbank ATM’leri ile SIM Kart bloke kaldırma

Birçok AVM ve bölgede bulunan QNB Finansbank ATM’leri sim kart bloke kaldırma için tercih edilebilecek bir diğer yöntemdir. Bankamatiğe giriş yaptıktan sonra Şifre işlemleri > Bloke Kaldırmaişlem adımları uygulanarak Enpara ve QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma gerçekleştirilir ve tek kullanımlık şifre gönderimi tekrardan aktif edilir.

*Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma*

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı