Senetle Kredi

Senetle Motor Nasıl Alınır?

Senetle Motor Nasıl Alınır? Senetle elden taksitle motosiklet veren yerler? Senetle motor almak için şartlar nedir? Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Ankara Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Isparta Mersin İstanbul İzmir Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce illerinde senetle motor hangi galerilerden alınır? Şimdi sizlere yazımızda bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Elden Taksitle Motor Veren Yerler 2020

Senetle motor arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda banka haricinde iyi mi senetle motor alabilirsiniz bunun bilgilerini vereceğiz. 2020 senesinde da senetle motor almanız için bazı yerlerden müracaat yapabilirsiniz. Bu motorları elden senet yaparak taksitle ödeyeceksiniz. İnternet siteleri ve motor satan yerler haricinde ayrıca senetle alışveriş meydana getirilen yerlerden de motor alımı yapabilirsiniz.

Motosiklet trafik için çok rahat bir ulaşım aracıdır. Ülkemizin her yerinde bu motosiklet kullanımı gittikçe artmaktadır. Ucuz oluşu, ekonomik yakıt kullanımı ve trafiğe takılmadan işinizi yapmanız için motor en güvenli taşıt olarak bilinmektedir. Özellikle kuryeler daha hızlı sipariş götürebilmek için motosiklet kullanımı yapmaktadırlar. Sizlerde motosiklet almak istiyorsanız ya banka kredisiyle ya da senetle taksitli alımınızı yapabilirsiniz. Şimdi sizlere senetle motor satan bölgeler nerelerden bulunur bunun hakkında bilgiler verelim.

Senetle Motor Nasıl Alınır? 

Eğer bir bankadan kredi almak isterseniz öncelikle bu bankadan kredi skorunuza bakılacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bankalardan kredi kullanmanız için findeks kredi notunuzun yüksek olması ve banka sicilinizde sıkıntı olmaması gerekmektedir. Kredi başvurusu pozitif olan müşterilerin bu aşamadan sonra da gelir belgesine bakılacaktır. Kısacası bankalardan kredi almak isterseniz 4×4’lük satın alan olmanız gerekmektedir. Son yıllarda bu biçim müşterileri çok zor bulunduğunu söylemek istiyoruz. Bu durumda banka harici senetle motor veren bölgeler araştırmasına girmekteyiz.

OKU  Senetle Elden Altın ve Bilezik Veren Yerler

Kredi notu sıfır olanlar ve kredi notu düşük olanlar için kredi notu nasıl yükseltilir ve hangi bankalar kredi verir? Öğrenmek için kredi notu sayfamızı ziyaret edin. Burada biroldukça konu hakkında detaylı bilgi bulacaksınız.

Türkiye’de bir çok firma senetle motor satışı yapmaktadırlar. Bu firmalardan aldığınız motosiklet taksitle olacağı için belirli bir fiyatına kadar peşdirenme ödemeniz gerekiyor. Peşinatsız motor veren yerler çok az olduğundan bu biçim işlemi yapan bölgeleri bulmanız zor olacaktır. Eğer Senetle motor alımı yapmak istiyorsanız firmalara başvurunuzu yapmış olduktan sonra sizlerin de bir değerlendirmeye gireceğinizi söylemek isteriz. Bu değerlendirme kredi sicili ile ilgili değil, ev adresi ve iş adresiniz ile ilgilidir. Senetle işlem icra eden firmalar verdikleri ürünleri gerçek kişilere verip vermediklerini incelerler. Adres teyitleri olumlu olduğunda ise 60 ay vadeye kadar motosiklet alabileceksiniz. Fakat senetle altın alarak motor almak istiyorum derseniz de senetle altın konumuzu incelemenizi öneririm.

Senetle Motor Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her firma 60 ay vadeli olarak kredi imkanı sunmaz. Bazı senetle motor veren yerler en çok 12 ay vade ile işlem yapmış olacaktır. Bundan dolayı ilk müracaat meydana getirdiğinız süre firmanın hangi şartlarda motor verdiğini de öğrenmeniz gerekecektir. Senetle alışveriş yaptığınızda senet doldurma işlemlerini de bilmeniz gerekiyor. Bir motor aldığınız vakit ne olursa olsun boş senede imza atmanız istenirse bu işlemi yapmayınız. Ne kadar borcun altına girdiyseniz o kadarlık senet imzalayanız. Ek olarak eğer taksitle işlem yapacaksanız ay ay senet yaptırmak isteyebilirsiniz. Aylık taksit ödemesi sonrası firmadan senedi alıp imha edebilirsiniz. Çünkü senetler motor alacağınız firmada kalacaktır. Siz ödeme yapmış oldukça senetleri sizlere vereceklerdir.

Senetle Motor Satan Bölgeler 2020

Bu yerler senetle alışveriş yapılan mağazalar gibi ek olarak galerilerden de yapılmaktadır. Aldığınız motosiklet üzerine firma tarafınca borç bitesiye kadar ipotek koyulacaktır. Siz bu motoru borcu bitmeden devir edemez veya satamazsınız.

OKU  Boş Senet Nasıl Doldurulur?

Motosiklet veren firmalar genel olarak peşinat istemektedirler. Motorun satmaca değerinin %20’sine kadar peşdirenme para ödemeniz ve kalan borcu taksite böldürmeniz istenecektir. Motor için alışveriş yapacağınız mağazalar şunlardır.

Ev-Kur Mağazalarından senetle motor alımı yapılmaktadır. İnternet sitesi olan Mutlu Evim üzerinden Senetle motor alabilirsiniz. Sahibinden ve İlan sitelerindeki galerilerden senetle motor hakkında informasyon alabilirsiniz. Bu yerlerde moto finans, çınar motor, point motor şeklinde galerilerden senetle alışveriş yapmanız mümkündür.
Senetle alışveriş meydana getirilen mağazalardan da senetle motor alımı yapılmaktadır. Bu mağazalar haricinde toplumsal medya hesaplarından da senetle motor alışverişi yapabilirsiniz. Facebook şeklinde sitelerde grup ve sayfalara girerek taksitle motor satan kişilerle görüşebilirsiniz.

Sahibinden.Com Üzerinden Senetle Motor Satışı Yapanlar (Gerçek Mi)

Sahibinden üzerinden de senetle peşinatsız motor alabilirsiniz. Fakat burada satış kişiler arasında olduğu için dolandırılmamak için dikkat etmelisiniz. Tavsiyemiz kendi şehrinizden olan birilerini bularak yüz yüze görüşme yapmaktır. sahibinden.com adresine girip motosiklet kategorisini ve yaşadığınız şehri seçip satan kişi veya firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra Çınar Motor (0 212 274 44 44) ve Moto Finans (0 216 412 10 02) gibi galeriler de senet karşılığı motosiklet satışı yapan galeriler sınıfındadır. Buradaki motorlar sıfır km veya 2. el olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca motor fiyatları 4.500 TL ile 80.000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Peşinatsız, Taksitli Motor Kampanyalarını Takip Edin

TV reklamlarında peşinatsız ve vadeli araba reklamlarında olduğu gibi büyük firmalar zaman zaman düzenledikleri kampanyalar ile taksitli ve peşinatsız motorsiklet verebilmektedirler.

 • Honda
 • Mondial
 • Yamaha
 • Bisan
 • YBR
 • Kanuni gibi markaların duyurularını takip etmenizi önermekteyiz.

Senetle Motor Almak İstiyorum, Ne Kadar Güvenilir?

Senetle motosiklet almak yerine göre güvenilir, yerine göre de risklidir. Öncelikle internet üzerinden beğendiğiniz ve almak istediğiniz motorlar için asla ön ödeme yapmayınız. İkincisi senet karşılığında motor almak için kendi şehrinizden ve yüz yüze görüşeceğiniz kişilerle iletişim kurmaya çalışın. Ki bu daha güvenilir olacaktır. Daha önce senetle alışveriş yapmamış kişilerin aşağıdaki bu videoyu izlemesini öneriyoruz.

OKU  Wowwo Senetle Araba

Senetle Motor Almadan Önce Bilmeniz Gereken Önemli Hususlar

 • Yapacağınız her ödeme, her taksit için ayrı senet doldurunuz.
 • Doldurduğunuz senetlerde “nama yazılıdır, ciro edilemez” ibaresinin olmasına kesinlikle özen gösteriniz.
 • Taksitli olarak motor veya herhangi bir şey alan vatandaşın 7 gün içerisinde hukuken cayma hakkı bulunmaktadır.
 • Yazımız içerisinde detayını öğrenmek istediğiniz yollar ve senetle motor satışı yapan kişilere ulaşmak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.
 • Google üzerinden örneğin; “İstanbul Galeriler”  veya “İstanbul Motor Galeriler” yazın. Ve arama sonuçlarından sonra yukarıda çıkan haritalar bölümüne tıklayın. Sonrasında size en yakın olan galerileri inceleyerek telefon numaraları ve adres bilgilerini almanız mümkündür. Bu şekilde yaptığınız alışverişleriniz daha güvenli olabilir.

Senetle Motor Nereden Alınır?

Nakit yerine senet karşılığında motor satın almak isterseniz, öncelikle çalışacağınız noktanın kesinlikle güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü senet kıymetli bir evraktır ve yükümlülüğü oldukça fazladır. Dolandırıcılık işlemlerine karşı önlem alınmalıdır. İşte güvenli bir şekilde senetle motosiklet satın alınabilecek noktalar.

 1. Acar Motors

İstanbul, İzmir ve Antalya başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında bayilikleri bulunan Acar Motors senetle motor satışı yapan önemli noktalardan biri. Ancak senetle motor satışını genellikle İstanbul’da bulunan bayiliklerinden gerçekleşmektedir.

 • Mutlu Evim

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin tercihi olan bu yapılanma da senetle motor satışı yapan noktalardan bir tanesi. Ancak yalnızca İstanbul içinde hizmet vermektedir.

 • MotoFinans

MotoFinans da yine senetle motor satın alabileceğiniz noktalardan bir tanesi. 36 aya kadar vade seçeneğinin de bulunması motor severleri ayrıca mutlu eden bir başka konu.

İstanbul’da bu yapılanmaların dışında senetle motosiklet satışı yapan noktalar bulunuyor. Ancak her yapılanmanın bu tarz bir vadeli satış yapmaya yetkisi bulunmuyor. Bu nedenle alışveriş yapılacak nokta özenle tercih edilmelidir. Mümkünse referanslar araştırılmalı ve yine mümkünse bankalardan kredi kullanılarak motor satın alınmalıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı