Senetle Kredi

Tefeci Arıyorum Nasıl Bulurum?

Türkiye'de tefeci nasıl bulurum? Tefeciler yasal mı? Haberimizde sizlere dikkat etmeniz gerekenleri söyleyeceğiz.

Tefeci Arıyorum Nasıl Bulurum? Tefeci Arıyorum ne yapmam gerekiyor? Tefeci bulmak yasal mı? Sizlere bu haber hakkında bilgiler vereceğiz. Tefeci Arıyorum Telefon Numaraları ve Adresleri bulmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bankalardan kredi alamayanlar ve acil para ihtiyacı olan kişilerin aradıkları tek şey tefecilerdir. Bunun için internet üzerinde araştırmalar yapılmaktadır. Özellikle facebook sitesi üzerinden yapılan araştırmalarda bizim gördüğümüz tefeci Mustafa, tefeci cemil, tefeci mahmut, tefeci umut, tefeci Mehmet, tefeci mesut baba ve ilçelerdeki tefecilerin telefon numaralarıdır. Sizlerde eğer internet üzerinden tefeci arayışınız var ise bu kişileri muhakkak görmüş olabilirsiniz. Konumuza geçmeden önce tefecilik işlemlerinin suç olduğunu ve bu konunun yasal bir işlem olmadığını belirtmek istiyoruz.

Tefeci Nereden Bulunur?

Acil nakit ihtiyaçlarınızda ve borç para bulamadığınız zamanlarda akıllara ilk olarak senetle para veren tefeciler gelmektedir. Senetle alışveriş yapmak yasal bir durum olmadığı için bu işlemi yaparsanız suç işlemiş olursunuz. Şimdi sizlere tefeci nereden bulursunuz bunun hakkında bilgiler verelim.

Tefecilere ulaşmak istiyorsanız çevrenizde soruşturma yapabilirsiniz. Büyük şehirlerde ve belli başla para merkezlerinde tefecilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca tefeci arayışlarımızı mahalle esnafına ve emlakçılara da sorabilirsiniz. Bu tarz kişiler tefecilerin nerede olduklarını bilmektedirler. Tefecilerden para aldığınız zaman o günkü sıkıntınızı giderebilirsiniz ama ileride daha büyük sıkıntıları da beraberinde getirirsiniz. Çünkü tefeciler herkese para vermezler. Üzerinizde bir mal varlığı olmalı ve bu mal varlığını tefecilerin ipotek koyması durumunda para alabilirsiniz. Tefecilerin faizleri de çok yüksektir.

OKU  Tefeci İbrahim Nasıl Ulaşırım?

Tefeci Faizi Ne Kadar Olur?

Tefeci faizleri bankalar gibi düşük faizli değildir. Ayrıca tefeciler size verdikleri paranın içinden ilk taksitlerini keserler. Örneğin 100.000 TL tefeci parası buldunuz ve aldınız. En az %20 faizle size bu parayı vereceklerdir. Yani ilk parayı aldığınızda 80.000 TL alacaksınız ama 100.000 TL borçlanacaksınız. Aylık olarak 20.000 TL ödemeye başlayacaksınız. Bu ödeme borcun tamamını ödeyesiye kadar ödenir. Örneğin 2 yıl boyunca 20.000 TL ödediniz ve 2 yıl sonunda 100.000 TL ödediniz. Bu durumda toplam tefeciye ödediğiniz para 580.000 TL olacaktır. Çünkü tefecilerde vade yoktur. Ana borcu ödeyesiye kadar aylık faizini ödersiniz. 1 ay sonra 5 yıl sonra isterseniz de ömür boyu bu işlemi yapabilirsiniz. 2 yıllık için sizlere hesaplama yaptık. Bu sizin mantığınıza alıyorsa tefeci aramaya devam edebilirsiniz.

Tefeci Arıyorum Telefon Numaraları ve Facebook Adresleri 2019

Ülkemizde tefeciliğin suç olduğunu yazımızın başında da söylemiştik. Sizde eğer tefeci arayışınız varsa internet üzerinden ve facebook gibi sosyal medya hesaplarındaki gruplardan bu hizmetleri alabilirsiniz. Tefeci arıyorum diye arama yaptığınız zaman karşınıza kişiler çıkmaktadır. Bu kişilere ulaşmak için mesaj bırakmanız gerekir. Tefeci arayan kişiler direk tefecilere ulaşamazlar. Çünkü yasal bir iş yapmadıkları için sizi araştırdıktan sonra arayacaklardır. Aşağıdaki haber videosu izledikten sonra karar veriniz.

Tefeci Telefon Numarası ve Adresleri 2020

Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Ankara Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Isparta Mersin İstanbul İzmir Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce illerinde oturan kişiler tefeciler aramaktadırlar.

OKU  Peşinatsız Elden Senetle Telefon 2020

Tefeci Mustafa Kimdir?

İnternet üzerinde adına sıkça rastladığımız tefeci Mustafa büyükşehirlerde işlem yapan birisidir.  İstanbul merkezli olarak çalışma yapan bu kişi ayrıca İzmir, Manisa, Aydın, Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Kayseri, Konya ve Şanlıurfa illerinde de hizmet verdiği bilinmektedir. Tefecilerden işlem yapmanız için bir ipoteğinizin olması gerekiyor. Ayrıca bu ipoteği tefeci Mustafa’nın üzerine yapmanız gerekir.

Nasıl Ulaşırım?

Bu tarz kişilere internet üzerinden direk telefon numaralarına ulaşama imkanınız yoktur. Çünkü yasal işlem yaptıkları için telefon numarası bulamazsınız. Ayrıca bu tefeci isimleri de gerçek isimler değil takma isimlerdir. Sizde tefeci Mustafa arayışınız varsa sosyal medya hesaplarından veya internet sitelerinden profillerini bularak sizin onlara iletişim numarası bırakmanız gerekiyor. Ayrıca bu sayfanın altına da yazı yazarak başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Tefeci Cemil Kimdir?

İnternet üzerinden ve ülkemizde en çok meşhur olan tefeci Cemil’dir. Özellikle esnaf kesime verdiği paralarla adından çok bahsettirmiştir. Tefeci Cemil’e ulaşmak istiyorsanız bu kişinin sosyal medya hesaplarını bulmalı ve orada direk mesaj atarak cep telefonu numaranızı yazmanız gerekmektedir. Çünkü bu kişilerin sizin onlara değil, onların size ulaşması gerekiyor. Bu mesajda ne sıkıntıda olduğunuz, ipotek bilgilerinizi ve ne kadar para istediğinizi yazarak mesajınızı gönderin. Eğer kabul görülürse aranacak ve para için görüşme yapabileceksiniz.

Tefeci Cemil ve diğer tefecilerden alınan paralar yasal değildir. Tefecilik suçtur ve sizde bu suça ortak olmamak için bu tarz aramalarınızı sonlandırmanızı öneriyoruz. Tefeciler sizin ipoteğiniz yoksa size para vermeyecektir. Ayrıca aldığınız parada çok yüksek faizlerle geri ödenecektir. Günlük olarak sıkıntınızı giderebilirsiniz ama ileriki zamanlarda daha büyük sıkıntılar sizleri beklemektedir.

Tefeci Cemil’den Para Almak İçin Şartlar Nedir?

Eğer tefeci parası alacaksanız öncelikle bir ev ipoteğinizin olması gerekiyor. İnternet üzerinde en çok aranan tefecilerden birisi olan Tefeci Cemil’den para alacaksanız bu vereceğiniz ipoteği sözleşmeli satış yaparak da tefecinin üzerinde geçirmeniz gerekiyor. Bazı durumlarda da tefeciler tapunuza haciz koyabiliyor. Yani siz borcu ödemediğiniz zaman verdiğiniz ipoteği unutun.

OKU  Tefeci Cemil Kimdir? Borç Para Verir mi?

Tefeci faizleri de çok yüksektir. Genel olarak aylık %20 üzerinden tefeci parası verilmektedir. 50.000 TL para aldığınızda aylık 10.000 TL olarak ödeme yaparsınız. Ayrıca 50.000 TL para istediğinizde ilk taksiti de tefeciler çekecektir. Bu yüzden tefeci faizi dediğimiz bu parayı iyi araştırın? Siz borcun tamamını ne zaman ödediniz o zamana kadar aylık 10.000 TL ödeyeceksiniz. Eğer 1-2 yıl sonra borcu kapatacaksanız toplam ödeyeceğiniz para 12 ay sonunda 170.000 TL olacaktır. Bu parayı ödemek sizi bayağı bir zora sokabilir. Bu yüzden tefecilerden para alırken tekrardan düşünmenizi öneriyoruz. Ödemelerinizi 1 gün geciktirdiğiniz de ise banka gibi beklenmez ve ipotekler satışa çıkarak faizin faizi ile birlikte borçlar ödenecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı