İş ve Para

TGS İş İlanları ve Personel Alımı Başvurusu 2020

TGS İş İlanları ve Personel Alımı Başvurusu nasıl oluyor? TGS firmasına iş başvurusu nasıl yapılır? TGS iş ilanları başvurusu şartları nelerdir? Sizlere bu yazımızda iş ilanları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için TGS iş başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

TGS eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimleri tarafından, ihtiyaç halinde lüzumlu pozisyonlara düzenli bir halde yapılmaktadır. şirket THY ortaklığı ile kurulan bir yer hizmetleri firması olduğundan, personel alımı mevzusunda çok geniş imkânlara ve istihdam kaynaklarına sahiptir.

Şirket insan kaynakları birimleri, başvuru ilanlarını genellikle resmi web sitelerinden yayınlasa da, gerekli görüldüğünde popüler iş ara sitelerine de başvurular verilmektedir. şundan dolayı konu ile ilgilenen kişilerin, web platformlarında ve özellikle resmi internet sitelerinde, sık sık aktif olması gerekmektedir.

TGS Personel Alımı 2020

TGS eleman alımı müracaat formlarına ulaşmak şirket bünyesine başvuru meydana getirecek her talibin, yerine getirmesi ihtiyaç duyulan ilk şartlardan birisi olmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, adayların adaylık başvurularını değerlendirebilmek ve ön değerlendirme aşamasını çok daha iyi yapabilmek adına, bazı başvuru formları hazırlamaktadır. Formların muhteviyatında adaylar hakkında, çok geniş çaplı bilgiler mevcuttur. Müracaat formlarını dolduracak tüm adaylardan, formların doldurulması sırasında fazlaca titiz olunması ve doğru bilgilerin verilmesi istenmektedir. Havacılık alanında önde gelen firmalardan birisi olan TGS, başvuru formlarında verilen her bilgiyi, değerlendirme aşamalarında teyit etmektedir. Yanlış bilgi verdiği anlaşılan kişilerin, değerlendirmeleri ise sona erdirılmaktadır.

Şirket insan kaynakları birimleri, müracaat formlarını devamlı olarak resmi web sitesinde güncel tutmaktadır. Bunun yanı sıra başvuru formları, iş ilanlarının yayınlanması ile eş zamanlı olarak aynı ilanların eklerinde bulunmaktadır. Başvuru meydana getirecek adaylar, ilanların ek kısımlarını dikkatli incelediğinde başvuru formlarına ulaşacaktır. Bunun yanı sıra web ile alakalı problemler ve sorunlardan dolayı, başvuru formlarına ulaşamayan adaylar doğrudan firma insan kaynakları ile temasa geçip, lüzumlu formları talep etmeleri gerekmektedir. Müracaat formlarını teslim etmeyen adayların, başvuruları değerlendirme altına alınmamaktadır. Formlar doldurulduktan sonra, istenilen zaman ve gün içinde insan kaynakları birimlerine teslim edilmelidir.

OKU  Cloud Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

TGS Personel Alımı müracaat Belgeleri nelerdir?

TGS eleman alımı müracaat belgeleri müracaat yapacak olan tüm adayların, eksiksiz ve istisnasız temin etmesi ihtiyaç duyulan belgeleri oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, istedikleri belgelerin tümünü, adayların adaylık işlemleri ve seçilmeleri durumunda sigorta işlemlerinin tümü için kullanmaktadır. Bundan dolayı müracaat belgelerinde noksan olan kişilerin, müracaat süreçleri durdurulmaktadır. Başvuru belgelerin büyük bir kısmı, e-devlet çıktısı olarak temin edilebilmektedir. Bundan dolayı belgelerin temini mevzusunda, adayları zorlayacak çok fazla bir konum söz mevzusu değildir.

Genel olarak müracaat belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • Diploma aslı veya ıslak imzalı mezuniyet belgesi
 • İkametgâh belgesi
 • Sicil kaydı (arşiv onaylı)
 • Havacılık sicil kaydı
 • Başvuru formu
 • 8 adet biyometrik fotoğraf
 • Sağlık raporu
 • Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı
 • Askerlik hizmet belgesi

TGS Firması Çalışma Koşulları Nasıldır?

TGS şirketi çalışma koşulları açısından, havacılık sektöründeki diğer firmalar şeklinde, personellerine fazlaca güzel imkânlar sunmaktadır. Havacılık sektörü gereği, şirket bünyesinde ki operasyonlar bölümünde çalışan personellerim hepsi, havalimanlarında ki pistlerde etkinlik göstermektedir. Bununla beraber firmada yer alan diğer pozisyonlar için, hizmet veren personellerin çoğu gene havalimanlarında fakat ofis ortamlarında hizmet vermektedir. şirket tüm bunların yanı sıra, personellerine çeşitli toplumsal haklarda sağlamaktadır.

TGS Personel Alımı başvuru Şartları nelerdir?

TGS eleman alımı müracaat koşulları firma bünyesine başvuruda bulunacak her talibin, sağlaması gereken minimum şartları oluşturmaktadır. Müracaat şartları insan kaynakları birimleri tarafından, şirket bünyesine nitelikli elemanları çekebilmek amacı ile oluşturulmaktadır. Başvuru şartlarını karşılayamayan adayların, başvuru yapsalar dahi başvuruları değerlendirme altına alınmamaktadır. Bundan dolayı firma yetkilileri, adaylara iş ilanlarını detaylı bir şekilde inceledikten sonra başvuru yapmalarını tavsiye etmektedir.

Genel olarak müracaat şartları aşağıda ki gibidir;

 • Havacılık alanında en az 2 yıl tecrübeli
 • İyi derece İngilizce bilen
 • Takım çalışmasına yatkın
 • Esnek çalışma saatlerine uyumlu
 • Daha önce hiçbir havayolundan disiplinsiz sebebi ile atılmamak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
 • En az lisans derecesinde mezuniyet derecesi elde etmiş
OKU  2020 Adıyaman Evde Ek İş İlanları Başvuru

Sizlere bu yazımızda TGS İş İlanları ve Personel Alımı Başvurusu hakkında bilgiler verdik. Sitemizde yer alan diğer iş ilanları Medicana İş İlanları Başvurusu 2020Paşabahçe İş İlanları Başvurusu Nasıl Yapılır? ve Özbekistan İş İlanları Yayınlayan Türk Firmala yazılarını da okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı