Kredi

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi 2020 Yılı Kampanyası

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi 2020 Yılı Kampanyası nedir? Vakıfbank borç kapatma kredisi nasıl alınır? Vakıfbank borç kapatma kredisi almak için nasıl başvuru yapabilirim?

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi 2020 Yılı Kampanyası nedir? Vakıfbank borç kapatma kredisi nasıl alınır? Vakıfbank borç kapatma kredisi almak için nasıl başvuru yapabilirim? Sizlere bu yazımızda Vakıfbank borç kapatma kredisi ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Bankalardan kredi başvurusu yapacağınız da bazı bankalar sizlere diğer banka borçlarınızı kapatmanız içinde krediler verir. Bu bankalardan birisi de Vakıfbank’tır. Vakıfbank üzerinden eğer kredi alacaksanız borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Borç kapatma kredisi alarak sizde en uygun kredi oranları ile işlem yapabilir ve tüm banka borçlarınızı kapatabilirsiniz. Vakıfbank devlet bankası olduğu için bu kredilerde öncü olan bir bankadır. Sizde bu bankadan başvuru yapacaksanız yazımızı okuyarak bu kredi detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Ülkemizin kamu bankası olan Vakıfbank her türlü kredilerde maksimum tercih edilen bankadır. Bunun sebebi uygun faizle işlem yapması ve müşterinin halinden anlamasıdır. Ziraat Bankası, Halkbank şeklinde kamu bankalarının yaptığı birleştiren krediyi bu bankadan da yapabiliyorsunuz. Vakıfbank borç kapatma kredisi ile birlikte tüm banka borçlarınızı tek bir bankada toplayarak rahat bir nefes alabilirsiniz. Bu kredi ihtiyaç kredisi ve kredi kartları borçları için geçerlidir. Eğer teminatlı olarak konut veya ipotekli krediler kullandıysanız bu bankadan borç kapatma kredisi alamazsınız. Çünkü bankalar derhal kapatılacak ve anında işlem olacak borçları kapatmak ister.

Vakıfbank üzerinden verilen bu kredi daha önceleri 12 ay ve yalnız bu bankanın kredi ürünleri için geçerliydi. Ama şimdi yeni yapılan kampanyada 60 ay vadeye kadar kredi kullanabiliyor ve tüm borçlarınızı kapatabiliyorsunuz. Vakıfbank üzerinden borç kapatma kredisi alacaksanız bankanın da şartlarına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Şimdi dilerseniz bu şartlar hangileri bunun hakkında bilgiler verelim.

OKU  25.000 TL Bayram Kredisi Veren Bankalar

Vakıfbank Borç Kapatan Krediyi Almak İçin Şartlar Nedir?

  • Borçları birleştirmek isteyenler banka şartlarına uygun olmak zorundadır. Nedir peki bu banka şartları? Öncelik olarak kredi notunuzun ve kredi sicilinizin muntazam olması gerekiyor. Kredi notu haricinde borç kapatma yapacağınız toplam tutarı ödeyebilecek bir gelir belgenizin olması gerekiyor. 18 yaşından büyük olanlar ve bu verdiğimiz şartlara uygun olan kişiler banka şubelerine giderek müracaat yapabilirler.
  • Bu kredinin bir güzel yanı da başvuru yaptınız ve onay aldıktan sonra 3 ay ertelemeli olarak kullanabilmenizdir. Hem bu şekilde ödemelerde de sıkıntı yaşamadan işlem yapmış olursunuz.
  • Bankalarda gecikmeli borcu olanlar yada icralık borcu olanlar bu borçların kapanmış olduğunı da düşünmektedir. Bu maalesef böyle bir kapatma kredisi alamazsınız. Başvuru icra ettiğinız vakit bu borçları ödemiş olmanız ve sorunnızın olmaması gerekiyor.

Vakıfbank Borç Yapılandırma Kredisi

  • Vakıfbank borç yapılandırması bir tek kendi bankasındaki kredi ve kredi kartları için geçerlidir. Bunun için bu bankadan maaş almanız gerekiyor ve bu bankadan kart veya kredi kullanmanız gerekiyor. Borçları ödeyemeyecek gibiyseniz kredi başvurusu yapabilirsiniz.
  • Emekli olanlar ve bu bankadan maaş alanlarda 100 bin liraya kadar yapılandırma yapabilirler. Eğer emekli maaşınız bu bankada değilse ve diğer bankalarda borçlarınız var ise tüm borçlarınızı ödeyerek emekli maaşınızı Vakıfbank şubelerine taşıyabilirsiniz.
  • Kredi başvurusunu meydana getirdiğinızda eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli olarak ödemeler yapabildiğiniz benzer biçimde isterseniz balon ödemesi yaparak da kredi kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank borç yapılandırma kredisi faiz oranları bankanın o günkü güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ile birlikte verilecektir.

Vakıfbank Birleştiren Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

  • Vakıfbank birleştiren kredi devlet destekli olarak verilen bir kredi çeşididir. Bir tek kredi kartı borçlarınızı kapatmanız için Başkan Tayyip Erdoğan tarafınca kamu bankalarına sunulmuş bir kampanyadır. Birleştiren kredi ile kredi kartı borçlarınızı uygun faiz oranları ile kapatıp bunun yerine kredi alabilir ve 60 ay vadeye kadar işlem yapabilirsiniz.
  • Birleştiren krediler için verilen faiz oranı 24 ay vadeye kadar verilen krediler için %1.10 olurken, 24 ay üzeri şu demek oluyor ki 60 ay vadeye kadar kredi kullanacaksanız da %1.20 üzerinden işlem yapacaksınız. Banka kredi başvurusunu bir tek şubelerden yapmış oldurmaktadır.
  • Tüm kredi kartlarınızın borç kapatma bakiyelerini öğrenip kartları yanınızda götürmüş olduğunüzde işlem yapılacaktır. Banka şartlarına uygun olursanız anında kredinizi kullanabilir ve kartlarınızı iptal ettirebilirsiniz. Bu kredi kampanyasında tüm kartlarınızı kapatmanız gerekiyor. Kartlarınızdan bir tanesini bırakmak isterseniz bile banka negatif yanıt verecektir.
  • Kredi başvurusunda bulunacak şahıs ise çalışma süresi 6 ay olması gerekiyor. Ticari olan esnaf dostlarımız ise 1 senelik vergi levhası kaydı bulunması durumunda bu kredilerde müracaat yapabilir. Ev hanımları, çalışmayanlar bu krediyi alamazlar.
OKU  Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Müşterilere Özel Borç Transfer Kredisi 2020

Vakıfbank Borç yapılandırma kredilerinde müşterilerine özel imkanlar sağlamaktadır. Kendi banka emekli ve çalışma maaşı alan müşterilere %0.98 faiz oranı ile kredi ve kredi kartlarını kapatmak için olanak vermektedir. Sizde bu krediyi aldığınızda 3 ay erteleme yapabiliyorsunuz. Bankalardan dolayı icralık ve takipli olduğunuzda bu krediye müracaat yapamazsınız. Yine banka kredi alma şartlarına uygun olmanız ve kapatacağınız borçları ödeyebilecek güçte olmanız gerekiyor. Maaş aldığınız banka şubesine giderek kimlikle kredi başvurunuzu yapabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma İşlemi

Borç yapılandırma haricinde konut kredisi kullanan yurttaşlarımız da kredi yapılandırması yapmak istemektedirler. Bunun içinde bazı şartlara uygun olursanız Vakıfbank üzerinden almış olduğunız konut kredisinde yapılandırma yapabilirsiniz. Daha önceki yıllarda biliyorsunuz ki konut kredileri faiz oranları epey bir yüksekti. Bu durumda kredi alan vatandaşlar faizler hızla düştükçe yapılandırma işlemi nasıl olacağını araştırmaktadırlar.

Vakıfbank kendi bankasından yüksek faizle konut kredisi kullanan her insanın kredisini %0.99 faiz oranı ile yapılandırma yapmaktadır. Bu bankanın yapılandırma için tek şartı sadece Vakıfbank üzerinden kullanılan kredilerdir. Başka bankada eğer konut kredisi aldıysanız ve bu bankada yapılandırma yapacaksanız kredi tasdikı alamazsınız.

Vakıfbank Kredi Borcu Dondurma iyi mi Oluyor?

Kredi borcu dondurma işlemlerine bankalar pek sıcak bakmamaktadırlar. Eğer gerçek bir sorunnız varsa ve kredi borcunuzu ödeyemeyecek sebepleri belgeleyebiliyorsanız banka sizin kredinizi 6 ay durdurabilir. Bu genel olarak asker görevi alanlara, devlet görevi alanlara ve hastalık yüzünden çalışamaz durumda olanlara yapılmaktadır. Ayrıca çiftçilere, ticari işletmelere de yüksek krediler alındığında durdurma ve erteleme yapılmaktadır. Ama eğer bir iş yerinden çıktıysanız ve işi olmayan kaldığınız için kredi dondurma yapmak istiyorsanız buna banka izin vermeyecektir. Bunun için sizlere bir tek kredi yapılandırması yapabilirler.

OKU  Bankaya Gitmeden Kredi Nasıl Alınır?

Borç Kapatma Kredisini Ödemezsem Ne Olur?

Borçlarınızı yapılandırdığınız veya borç transferi meydana getirdiğinızda banka size yeni bir ödeme tablosu hazırlayacaktır. Bu ödeme tablosunun günü ulaştığında kredinizi ödemeniz gerekiyor. Kredi ödemesi gününde yapılmadığı zaman kredi notunuza tesir edecek ve bankalar tarafınca onlarca defa aranacaksınız. Borç transferi yapmış oldunız yada yapılandırma yaptıktan sonrasında daha dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü bu bankanın size bir şans verdiğini ve sizin bu şansı değerlendirip değerlendiremediğinize bakacaklardır. Eğer 3 dehemmiyet borç ödemezseniz de kredi borcunuzu icraya vereceklerdir. Bu durumda artık kredi siciliniz bozulacak ve kredi yapılandırma hakkınız da hiçbir bankada olmayacaktır. Bu nedenle eğer banka kredi sicilinize önem veriyorsanız kredinizi ödemeyi ihmal etmeyiniz.

Banko Borç Kapatma Kredisi Veren 3 Banka

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı