Bankalar

Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma

Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma nasıl olur? Yapı kredi bankası ATM üzerinden para çekme ve para yatırma kartsız yapılır mı? Yapı kredi bankası Kartsız hemen para çekme işlemleri hakkında sizlere bu yazımızda bilgiler vereceğiz. 

Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma nasıl olur? Yapı kredi bankası ATM üzerinden para çekme ve para yatırma kartsız yapılır mı? Yapı kredi bankası Kartsız hemen para çekme işlemleri hakkında sizlere bu yazımızda bilgiler vereceğiz. 

Yapı Kredi Bankası, Türkiye genelinde hizmete soktuğu ATM’lerden hem müşterilerine hem de Yapı Kredi müşterisi olmayanlara kartsız para yatırma ve çekme olanağı sunuyor. Elbette bu ATM’lerden kartsız olarak para çekmek ve yatırmak için sistemin talep ettiği bazı bilgileri doğru bir şekilde girmeniz, işleminizi başarılı bir şekilde ilerletmeniz gerekiyor. Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden kartsız olarak para yatırma ve çekme işlemlerinin nasıl yapılacağına dair hazırladığımız yazımızda ihtiyacınız olan tüm detayları bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Yatırma

Yapı Kredi Bankası, QR kod ile para yatırmanın yanı sıra doğrudan bilgi girişi ile ATM’lerin kartsız işlem menüsünden para yatırma olanağı sağlıyor. QR kod ile para yatırma hizmetinden istifade edebilmeniz için Yapı Kredi Bankası mobil bankacılık uygulamasına mutlaka sahip olmanız gerekir. Diğer kartsız para yatırma alternatifini kullanmak için aşağıda sıraladığımız adımları takip edebilirsiniz.

 • Öncelikle bir Yapı Kredi Bankası ATM’sine giderek ekranda görünen “Kartsız İşlem” seçeneğine tıklayın ve kartsız işlem menüsüne giriş yapın.
 • Açılan menüde yer alan “Para Yatırma” başlığına tıklayın.
 • Yönlendirildiğiniz yeni sayfada sizden T.C. kimlik numaranızı girmeniz istenilecek. T.C. kimlik numaranızı doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun ve “Devam” tuşuna ya da “Giriş” tuşuna basın.
 • Geldiğiniz yeni sayfada “Diğer Ödeme” seçeneğini tıklayın.
 • Bir sonraki aşamada parayı göndereceğiniz hesabın hangi bilgilerinin elinizde olduğuna göre “Hesap No İle Gönder” veya “Kart No İle Gönder” seçeneklerinden birine tıklamanız gerekiyor.
 • Seçiminizi yaptıktan sonra yönlendirildiğiniz adımda hesap no ya da kart no ilgili alana doğru bir şekilde girilmelidir ve “Devam” tuşuna basılmalıdır.
 • Yönlendirileceğiniz yeni sayfa bilgi kontrol amaçlıdır. Eğer girdiğiniz bilgiler ile alıcının bilgileri uyuştu ise “Evet” tuşuna basın.
 • Yeni ekranda göndereceğiniz tutarı girin ve “Giriş” tuşuna basın.
 • Tutar da girildikten sonra sizden bir kez daha onay istenecektir. Tutar doğru ise işlemenize devam edin.
 • Yeni açılan sayfada gönderinize bir açıklama ekleyin ve “Devam” tuşuna basın.
 • Açılan para haznesine göndereceğiniz parayı koyun ve “Devam” tuşuna basın.
 • Göndereceğiniz tutar ile ATM’nin paranızı saydıktan sonra ekranda belirttiği tutar aynı ise bir kez daha “Devam” tuşuna basın.
 • Fiş istiyorsanız “Evet”, istemiyorsanız “Hayır” tuşuna basın ve işleminizi tamamlayın.
OKU  Garanti BBVA Bireysel Emeklilik İptal Etme

Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Çekme

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinde kartsız para çekme işlemini iki şekilde yapabilirsiniz. Bunlardan ilki QR kodu ile para çekmedir. QR kodu ile Yapı Kredi Bir diğer kartsız para çekme yöntemi ise “Yapı Kredi Para Cepte” uygulaması ile cebe havale olarak gönderilen parayı çekmektir. Parayı gönderecek olanın mutlaka Yapı Kredi Bankası internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasını kullanıyor olması gerekiyor. Alıcının Yapı Kredi Bankası müşterisi olmasına ya da herhangi bir dijital uygulamayı kullanıyor olmasına gerek yok. Cep telefonu numaranıza tanımlı olarak para gönderildiğine dair bir kısa mesaj aldıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek paranızı kartsız olarak Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden çekebilirsiniz.

 • Öncelikle bir Yapı Kredi Bankası ATM’si bulun. Ortak ATM’lerden bu işlemi yapamazsınız. Size en yakın Yapı Kredi Bankası ATM’sine https://www.yapikredi.com.tr/sinirsiz-bankacilik/atm/sube-ve-atm-arama linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • ATM’nin ekranında görünen “Kartsız İşlem” başlığına veya yanındaki tuşa basın.
 • Girdiğiniz kartsız işlem menüsünden “Para Çekme” adımını seçin.
 • “Yapı Kredi Para Cepte” başlığına tıklayarak ilerleyin.
 • Sonraki adımlarda T.C. kimlik numaranızı, göndericinin telefon numarasını, kendi telefon numaranızı, telefonunuza kısa mesaj ile iletilen güvenlik kodunu ve gönderilen tutar bilgisini girin.
 • Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra işleminizi onayladığınızda cebe havale olarak gönderilen parayı çekebilirsiniz.

QR Kod İle Para Yatırma ve Para Çekme

Yapı Kredi mobil bankacılık sistemi kullanan tüm banka müşterileri, kare kod uygulaması ile para yatırma ve çekme işlemi sağlayabilirler. Günlük 3.500 TL’ye kadar para çekme işlemi sunulan Yapı Kredi ATM’den kartsız işlem seçeneklerinde;

 • Mobil uygulamaya giriş yapılır
 • Para Yatır/ Para Çek menüsüne tıklanır
 • Menüden işlem yapılacak hesap seçilir. Yapı Kredi hesap veya kredi kartları seçilerek, para yatırma ve çekme işlemleri sağlanabilir.
 • ATM ekranında sunulan QR kod, mobil uygulamadan okutulur. Sonrasında ise mobil banktan girilen tutar, ATM’den kolaylıkla alınabilir.
OKU  Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Mobil uygulamadan yapılan işlemin, daha sonra kolay erişilebilir olması için ‘’seçimi hatırla’’ opsiyonuna tıklanmalıdır. Sonraki işlemlerinizde hızlı ve kolay erişim olanağı sunulur.

Yapı Kredi QR Kod İle Para Yatırma

ATM’den kartsız para yatırma işlemleri için sunulan günlük limit, 20.000 TL olarak belirlenmiştir. ATM’den para yatırma limiti hem kredi kartları hem banka hesapları için sunulmaktadır. Kare kod uygulaması ile kartsız işlem yapabilmek için, Yapı Kredi mobil bank uygulamasının kullanılıyor olması gereklidir.

Mobil menüye giriş yapılarak Para yatır/ para çek seçeneklerine tıklanır. Sonrasında işlem yapılacak hesap türü veya kredi kartı seçilir. İşlemin tamamı, mobil bank sisteminden yapılır. Yatırım yapılacak tutar bilgisi girilir ve ATM’de yer alan kare kod, mobil ekrandan taratılır. İşlem onaylanır ve ATM’den para yatırma bölmesi açıldığından, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Kartsız Para Yatırma ve Çekme Limitleri 2020

2020 atmden para yatırma limiti ve para çekme limiti, Yapı Kredi internet sayfasında sunulmaktadır. Günlük limitler para yatırma işlemleri için 20 bin TL ve para çekme işlemleri 3 bin 500 TL olarak belirlenmiştir. Özel bankacılık müşterilerine 5.000 TL limit seçeneği sunuluyor. Yapı Kredi ana hesap veya ek hesap yatırım- çekim işlemleri, kredi kartı ödemeleri, nakit avans veya taksitli nakit avans gibi seçenekler sunulmaktadır.

Yapı Kredi günlük para yatırım ve çekim limitleri artırmak için telefon bankacılığı sisteminden erişim sağlanabilir. ATM’den kartsız işlem seçeneği için ayrıca T.C kimlik numarası girilerek para yatırma ve para çekme seçeneği değerlendirilebilir. Yapı Kredi müşteri hizmetleri 444 0 444 numarası ve 0850 222 0 444 numaralı hatlar üzerinden 7/24 iletişim hizmeti sunuluyor. Kartsız işlemler için bilgileri ATM’den yapılabilen işlemler ve ATM’den para yatırma- çekme limit artırım talepleri gibi tüm konularda bilgi alımı sağlanabilir.

OKU  EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

KREDİ303.COM

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı