Devlet Destekli

Genç Çiftçi 100.000 TL Kredi Şartı

Genç Çiftçi 100.000 TL Kredi Şartı nedir? Genç çiftçiye 100.000 TL kredi başvurusu nasıl yapılır? Üniversite mezunu olan Genç Çiftçiye 100.000 TL bağışlama Kredi dönemi Başladı. Ülkemizde çiftçilik meydana getiren özellikle gençlerimize devlet destekli biroldukça hibe kredi kampanyası yapılmaktadır. Bu hibe kredilerden birisi de genç çiftçi kredisidir. Geçtiğimiz yıllarda biroldukça kişi bu kredilerden yararlanarak tüm ihtiyaçlarını gidermişlerdir. 30.000 TL’ye kadar verilen hibe kredi şimdi şartlara uygun olan kişilere 100.000 TL’ye kadar verilmektedir. Üstelik bu kredi türü hibe olarak verilecektir.

Genç çiftçi 100 bin kredi almak için üniversite mezunu olmanız ve Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı (üye) olmanız gerekir. 12 Temmuz 2019 zamanı itibari ile resmi gazetede gösterilen bu karardan sonra 4 pilot il belirlenmiş ve bu pilot illere göre kredilerin verileceği açıklanmıştır. Eğer bu krediye ilgi olursa 2020 yılı başına doğru tüm Türkiye’de hizmete geçirileceği söylenmiştir. Üniversite mezunu yada Meslek yüksek okulu mezunu iseniz 100.000 TL’ye kadar bağışlama kredi destek başvurusu yapabilirsiniz.

Genç Çiftçiye 100.000 TL Kredi

İzmir, Düzce, Amasya ve Mardin illerinde oturan çiftçiler ve bu illere yatırım meydana getirecek olan çiftçiler şimdilik bu parayı alabilecekler. Eğer bu kredi talebi yoğun ilgi görürse ileriki zamanlarda daha çok şehirde görülecektir. Tarım ve Hayvancılık, Ormancılık, besin ve Su ürünleri alanında üniversite veya meslek yüksek okulu mezunu olan kişiler varsa ve bu verdiğimiz illere yatırım yapacaksanız bu krediye müracaat yapabilirsiniz. Daha önceleri Genç Çiftçiye 30 Bin TL hibe kredi verilmekteydi. Şimdi bu rakamı yükseltmek istemelerinin sebebi ise çiftçiyi daha çok destekleyip üretimin artmasıdır. Genç çifti şartlarına uyan hepimiz bu krediden yararlanabilir.

OKU  TKDK Hayvancılık Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Kredi Başvurusu Nasıl Olur?

Genç çiftçi şartlarının başlangıcında ÇKS belgenizin olması ve 18 ile 41 yaş arasında olmanız gerekiyor. Eğer bu şartlara uygunsanız ve üniversite mezunu iseniz Genç Çiftçi 100.000 TL hibe destek kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bölgede bulunan ziraat ve Orman bakanlıklarına giderek yada Ziraat Bankası şubelerine giderek bu kredi hakkında bilgiler alabilirsiniz. Devlet destekli genç çiftçi kredileri her yıl güncellenerek hizmet vermeye devam ediyordur. ÇKS belgeniz varsa ve bu belge ile kredi almak istiyorsanız ÇKS Belgesi İle Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı